Podkarpackie forum wspinaczkowe :  Forum
Pages: 1234567891011...LastNext
Current Page: 1 of 14
Nowe drogi i buldery na Podkarpaciu
Posted by: admin ()
Date: June 07, 2005 01:26PM

Szanowni koledzy i koleżanki !

Ponieważ często w natłoku różnych watków giną informację o nowych drogach oraz bulderach (częściej) postanowiłem "przykleić" specjalny wątek poświęcony tylko tym zagadnieniom.
Jeśli zrobiliście nowy bulder lub drogę to proponuje abyście w tym właśnie wątku o tym poinformowali.

Informacja może być w formie luźnego przekazu lub (lepiej) w zaproponowanej przeze mnie nomenklaturze np:

Nowe drogi:
1. Czarnorzeki-Grupa Wielbłąda-Ścianka Rozrywkowa: Zacięty Joe 6.3+ (6R+ST) Jan Kowalski. Zacięciem przez krzaki :) na szczyt.
2. Kamień Leski-Czerwona Scianka: Dyrdymałka VI.1 (2R) Jan Nowak. Rysą do końca.

Nowe buldery:
1. Czarnorzeki-Grupa Wielbłąda-Ścianka Rozrywkowa: Jancio Wodnik SD (V4) Przez oblaki na wprost.
lub
Czarnorzeki-Grupa Wielbłąda-Ścianka Rozrywkowa:
1. Jancio Wodnik SD (V4) Przez oblaki na wprost.
2. Jancio Dobry HE (V2) Z stania na wprost.

Lub dowolnie byle było wiadomo o jaki rejon chodzi, jaką skałę, itp.

Pozdro
Admin

Options: ReplyQuote
Re: Nowe drogi i buldery na Podkarpaciu
Posted by: Sury ()
Date: June 07, 2005 04:04PM

To na dobry początek :)

Nowe buldery (piszę z pamięci - jak coś jutro poprawię):

Czarnorzeki-Rezerwat-Schodki (część północna):

1. Magnum HE V3. Korzystając z kantu i ostatniej klamki Bushido. Na wprost i wyjście na lewo. Jest wersja bez klamki po prawej ale z lekka sztuczna (V4).
2. Nowe Trendy HE V1. Lekko na prawo od Magnum, jakby niewidentnym filarkiem i wyjście Magnum
3. Jacolowe Tańce HE V1. Z dwóch dziupli do ewidentnej ryski i zejście Lewa Jackówką lub Magnum
4. Lewa Jackówka SD V1/V2. Nie korzystamy z ogromnych dziupli na lewo i prawo.

Czarnorzeki-Rezerwat-Skałka obok Matki:
1. Przez Dziuplę SD V2 (nie korzystamy z odciągowej płetwy na lewo - z Sunshine)
2. Motylek V5 SD Start jak Przez Dziuplę i przejście na prawo aby wyjść Epitafium dla Długiego

Czarnorzeki-Rezerwat-Nad Studnią (część południowo-zachodnia):
1. Początek żniw HE V1. Wejście przez miskę do no-handu
2. Mrówkojad HE V4 (a moze V3). Przez dwie miski do no-handu. Ładny, techniczny bulderek

Czarnorzeki-Rezerwat-Matka (część południowa)
1. Teraz matka V1 HE Wejście do no-handu

Niektóre z tych bulderów być może były już kiedyś robione, być moze nie ... Tam gdzie linie pokrywały się z dawnymi drogami (SD) ... są nazwy dawnych dróg.

Jutro poprawię brakujące nazwy oraz dopiszę kilka nowych bulderów na pograniczu Leśnych skał i Rezerwatu (musze odnaleźć zapiski :) ). Jest też kilka bulderów, które nie zostały podpisane (bo już było za ciemno). Bedziem uzupelniac na biezaco.

Pozdrawiam
Sury

Edited 1 time(s). Last edit at 06/08/2005 07:52AM by Sury.

Posted by: wujek s.z. ()
Date: June 08, 2005 03:27PM

no dobra to ja też:

Mroockova:

Polski Zamek
sektor Eldorado
Szafa:
Sza NSA V3 SD - całkiem na lewo Lewej Szafy
Sza ngri V2 HE - tuż na prawo - skok do krawędzi

Rosół:
od lewej:
Kluska V4/5 SD - przez klamę i na płytkę z dziurami
Rosół V4 SD - środkiem ścianki i przez kant
Oponka V1 HE - połogą płytą
Kura V1 HE - przez płytę po prawej

Suchy - ściana południowa
od lewej
Su chodół V1 SD - kantem
Su warow V1/2 SD - przez wyraźną klamę i po dziurkach
Su 22 V6 (?) SD- kantem z dziurami
Su łezki V2 SD - ścianką między rysami
Su wałki V3 SD - prawa rysa

Mokry - ściana południowa:
Kępa Oksywska V2/3 SD - środkiem ścianki

wszystkie w sektorze Eldorado spod znaku "BG" czyli Big Grain

Ruski Zamek:
Kreml (BG) - na szczycie Ruskiego Zamku
Prawy Blok
Maschadow V1 SD - północną ścianką
Basajew V3 SD - zachodnią ścianką
Dudajew V2 HE - południową ścianką

Ameryka (Soft Grain!!!):
T34 V1 - ryską
Texas V4 - tuż po prawej
Juta Dżezz V4 - next po prawej

to tyle mi się przypomniało, tak na zajawkę hehehe, z ostatniej produkcji
pozdro
wujek

Posted by: sal [b.l.] ()
Date: June 11, 2005 03:31PM

to i ja sie dopisze:

na poludniowych "plytach" Madeja:
tuz za "najwyzszym drzewem na Madeju", po lewej - "Duze P" - przyssawka jednoruchowa, rozgrzewkowa,
na "bule" tworzacej najwyzszy wierzcholek Madeja (tam gzie konczy sie gostek z bilgoraja) od prawej do lewej:
- "little high ball" - przez dwie zanikajace ryseczki, idealnie w ich lini na szczyt (nie korzystamy z wyraznego stopnia i duzej dziupli nieco na lewo
- "pitum pitum" - czujnie, balansujaco, przydatny asekurant

na trojaku, rowniez od poludnia:
"tru tu tu" trawersik, start z dupska, nie korzystamy z gornej krawedzi skaly, tylko po oczyszczonych stopniach/chwytach
"duzia klama" - tam trudno sie pogubic- latwo ale efektownie (i tutaj mam male obawy, czy aby owo cos nie bylo juz robione, tylko "szczalka" sie rozmyla? jesli tak to zwracam honor )

Posted by: bartek ()
Date: June 15, 2005 12:41PM

kurcze coś nie widziałem na leskim tej nowej drogi(Dyrdymałka):( jak ktos wie to niech sie podzieli iformacja na temat miejsca gdzie sie ona znajduje

Posted by: bartek ()
Date: June 18, 2005 11:37AM

panie takie drogi rozgrzewkowe by sie przydały!!! dlatego sie napaliłem

Posted by: Dawid ()
Date: June 18, 2005 12:48PM

rozgrzewkowe powiadasz :)...niestety trzeba sie rozgrzewac na czyms mocniejszym, taki urok, co do dyrdymalki...zawsze mozna jakis nowy projekt tak nazwac :P

Posted by: wujek s.z. ()
Date: June 20, 2005 12:05PM

z ostatniej produkcji w mroockovey:

Polski Zamek
sektor Buldog
Buldog:
Ratlerek V2 HE - południowa ścianka Buldoga
Pudel:
? V1 - nieznany bulder nieznanego autorstwa, na Pudlu
Pudel V3 SD - wspólny start i przejście w prawo przez okap

sektor Wicuś
Okręty:
Pit Bull V2 SD - lewa ścianka prawego okrętu (nietypowy start na samych rękach)
Noczmo V1 SD - bulder nieznanego autortwa - lewa ścianka lewego okrętu
O.R.P. V6 (?) SD - na prawo od Noczmo - przejście na kant - przepiękny!!
Pokład V0 HE - zachodnia ścianka lewego Okrętu

Ruski Zamek
Ameryka
Pluton V7 - na prawo od Juta Dżezz - przepiękny - chyba najtrudniejszy bulder w Mrukowej - może V8

pozdrawiam wujek

Date: June 20, 2005 04:28PM

Drobna produkcja bulderowa odbywa sie też w Przadkach.

Wytwórczość z ostatniej niedzieli:

Czarnorzeki-Rezerwat-Nad Studnią (część południowo-zachodnia):
1. Byłem tu ... Wiesiek SD V5. Start z siedzenia, trawers w prawo o wyjście Mrówkojadem
2. Top Gun V5 SD Start przy drzewku tak jak zaznaczono, trawers i wyjście Mrówkojadem

Czarnorzeki-Rezerwat-Nad Studnią (część północna):
1. Tomi Wasyl SD V4 Start filarkiem i trawers w lewo do drzewka.
2. Tony Halik SD V1 Start zacięcio-rysą i do płetwy na lewo od drzewa
3. Dream Time SD V3 W lewo do płetwy przy drzewie

Czarnorzeki-Lesne Skały-Trojak bodajze (część północna i południowa)
1. Kroll V1 He Do ewidentnej dziupli na wprost napisu
i uzupełnienie z ostatnich tygodni
2. Królestwo Niebieskie SD V3 Przez przałamanie do wyjścia Królami Dnia
3. Królowie Dnia SD V1/V2 Na wprost, trawers w prawo i wyjście obok drzewa po półkach na górę

Przy okazji dorobiona SD do pobliskich bulderków (chyba na Jeziorku - sprawdze pozniej) - Logos SD V1/V2, Porky SD V1/V2

Korekty wycen:

Mrówkojad HE z V4 na V3 obecnie.

Przy okazji z przykrością zawiadamiam, że panująca pogoda oraz brak jakiejkolwiek opieki z strony administratorów rezerwatu (o ile w ogole tacy sa) sprawił, ze w ciagu zaledwie dwóch - trzech tygodni Przadki zaczeła zarastać dzungla i jest to szczegolnie widoczne tam gdzie kiedys usuwano drzewa. Jak tak dalej pójdzie to niedługo nie będzie w ogóle widać nawet Dziewicy. Ja jestem w kazdym razie w szoku, ze las i chaszcze moga w tak krótkim okresie wyrosnąc.

Pozdrawiam
Sury

Edited 1 time(s). Last edit at 06/20/2005 04:31PM by Sury.

Posted by: salvador ()
Date: June 20, 2005 05:53PM

na pn. stronie Dziewicy dwa bulderki bedace de facto startem do dawnych drog - e lewej czesci - "Lajkonik", nieco na prawo, pod Brzozka "Epolety ZYska". zostaly nazwane tak jak onegdaj nazywaly sie drogi.
Sury, niestety rowniez zauwazylem to, na co zwrociles uwage.. tempo zarastania jest wyjatkowo szybkie, tylko co z tym robic? poruszyc owych "administratorow"?

Posted by: Lion ()
Date: June 20, 2005 07:52PM

taaaaak, napiszmy do Edzia Marszałka ze las nam skały zarasta i niech coś z tym zrobi, bo wspinać sie nie da :P

Posted by: Wilk ()
Date: June 24, 2005 07:33PM

Hej, jest nowość na leskim. Jeszcze miesiąc temu była projektem, widziałem repik koloru bliżej nieokreślonego. Jednak w dniu dzisiejszym owego repika nie było. A droga ma przebieg mniej wiecej taki: startuje Dynamiką Siłownika, potem przy drugiej wpince wydaje się trawersować po jakiś półkach w stronę Archiwum X. I wyjście pewnie Archiwum, bo dalej trawersujących ścianę ringów nie zauważyłem ;)
Jeśli autor byłby tak miły i powiedział czy to tak idzie, byłbym wdzięczny. No i oczywiście jak się taka hybrydka zwie.
Pozdrawiam

Posted by: Bedro ()
Date: June 27, 2005 03:20PM

TOP GUN to nie SD lecz ZUCH z dwóch dziurek przy drzewku
pozdro
Bedro

Date: June 27, 2005 03:36PM

Bedro Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> TOP GUN to nie SD lecz ZUCH z dwóch dziurek przy
> drzewku
Tak to rzeczywiscie nie SD ale z tym ZUCH to bym sie wstrzymal. Stojac przy drzewku nie ma po prostu innej mozliwosci jak skorzystac z ktorejs z tych dziurek. Jak komus uda sie bez to pięknie ale jasne jest, ze start 1 czy 1.5 m od drzewka to juz nie to samo.

Pozdrawiam
Sury

Date: June 29, 2005 12:25PM

Trochę nowości z wczorajszego popoludnia (i jeszcze z kiedys):

Czarnorzeki-Rezerwat-Grzyby (część południowo-zachodnia):
Od lewej strony:
1. Banal V0+ HE. Przez dwie pólki wyjscie na góre. Mozna dalej kontynuowac bulderem Banal II
2. Banal II V1 HE Na top po oblakach.
3. Korozja V1/V2 HE Na wprost do samej gory. Nie korzystamy z drzewka na samym wyjsciu.
4. Luizjana V6 SD. Start jak 5 grudnia do pólki oraz trawers w lewo do wyjscia Lasagne.
5. Korozjanka :) V6 SD. Podobnie jak Luizjana tylko nie wychodzimy Lasagne a dopiero na Korozji. Bulder nie oznaczony traktowany jako wariant Luizjany.

Przy okazji dzialan na Grzybach oczyszczono nieco teren pod skala z chwastow oraz wyczyszczono spora polac skal. Zachecamy do atakowania. Swiezo podczyszczone Lasagne i Putanesca.

Czarnorzeki-Rezerwat-Matka (część poludniowo-zachodnia):
1. Kant Matki V1 HE Na wprost przez kant do No-handu.
2. Łukasz V3 He na wprost od oznaczenia do no-handu. Nie wchodzimy w Kant Matki.

Korekty wycen:

Putanesca SD z V7 na V5. W zasadzie to max V5. Gdyby nie poprzednia wycena to byc moze byloby to V4. Znaleziono nowy, znacznie latwiejszy :) patent.

Pozdrawiam
Sury

Posted by: pozzie ()
Date: June 29, 2005 03:02PM

no to jaki?

Date: June 29, 2005 04:03PM

Trzymasz się tych samych chwytow co przy wersji poprzdenich zdobywców :) (czyli dwie ewidentne klamki), nogi tez w tym samym miejscu. Przyjmujesz pozycje frontalną. Po czym olewając wszystki inne chwyty baniujesz wprost do póly, gdzie jest latwe wyjscie.
Ot i wszystko.

Pozdrawiam
Sury

Date: June 30, 2005 09:49AM

tępe bularstwo :P ...

Posted by: turbo ()
Date: July 03, 2005 06:35PM

NOWY BALD

Podczas dzisiajszej wizyty na Kamieniu Leskim Szczepan (wspinanie.k7.pl) wytyczył nowy problem na Murku. Droga "KOPYTKO SD" startuje z sadu skrajnie z prawej strony i trawersuje do topu z drogi Doświadczenia Bin Ladena. Droga nie ma jeszcze wyceny. Autor zaprasza do powtarzania i ew. propozycji wyceny.

Pozdrawiam

Date: July 04, 2005 08:07AM

Nowe drogi:
Czarnorzeki-Grupa Wielbłąda-Ścianka Rozrywkowa: Zacięty Joe 6.4 (5R) Maciek i Leszek Bedrejczuk. Start przy filarze aby wyjść do góry zacieciem.

Jest też trochę nowych bulderków w Leśnych skałach ale nie spisaliśmy bo pora była późna.

Pozdrawiam
Sury

Date: July 04, 2005 11:49AM

Coż, czekam na rysunki od Maćka :)

Pozdrawiam
Sury

Posted by: turbo ()
Date: July 04, 2005 03:53PM

a to przepraszam :) i czekam z niecierpliwością..

Posted by: sal [b.l.] ()
Date: July 09, 2005 04:15PM

nic sie nie dzieje - ani w skalach, ani na forum. czarnorzeki swieca pustkami, w rezerwacie coraz obfitszy mech porasta co ciekawsze drogi, ktore "da sie" robic...

Date: July 11, 2005 10:16AM

życie Sal, życie ...

może po trochu tak jest dlatego że silna ekipa spod znaku Prządek wraz baaaaaardzo silnym zawodnikiem STALI MIELEC siedzi sobie teraz gdzies w tropikach...no, w prowansalskich tropikach..

a w Tatrach królują foliowe płaszczyki we wszystkich kolorach tęczy..najlepsze obuwie to gumofilce (leśni TPN wiedzą co jest dobre,,,)..czas najmilej spędza się zatopionym w głębokich kanapach aNtraktu, sączac kolejne piwa i czekając na lepsze dni,,,

edit:
pewnie nie wszyscy zagladają na brytanowe forum ;), wiec dla tych co przeoczyli dwie bardzo miodne stronki z photkami:

[www.vertica.com.pl]

[www.pnphotos.com]

i jeszcze jedna stronka, ze zdjęciami nie tylko ze wspinu...:

[www.msfoto.unas.cz]

i jeszcze raz:

[www.rockart.cz]

Edited 3 time(s). Last edit at 08/09/2005 09:02AM by Lion.

Posted by: Greg ()
Date: July 20, 2005 12:02PM

Czarnorzeki-Rezerwat-Nad Studnią (część północna):
- PIK PIKUS SD

Czarnorzeki-Rezerwat-Matka (część południowa)
- AMATORSKA ROBOTA HE

SKALA POD MADEJEM OD POLUDNIA SCHODZAC ZA HERSZTEM LEKKO W PRAWO W DÓL (od poludnia):
- J.B HE wprost przez dziuple
- J.P HE w lewo do góry i trawers w lewo

obok s jeszcze jakies 3 podpisane bouldery SD (nazw nie pamietam)

(od zachodu):
- ZIEMIA HE do góry lekko w prawo do do klam
- SLONCE HE na szczyt bloku
- KSIEZYC SD przez dziuple na szczyt
- GWIAZDECZKA HE na lewo od kantu

TROJAK OD PLN-WSCH
- BEZ OBCIACHU HE kantem do klamy

Wycen nie podaje ale wszystkie nie wicej jak V1.

Pozdrowienia
Greg

Re: wycena magnuum
Posted by: greg ()
Date: July 20, 2005 12:06PM

Zrobilem Magnum V3. ale to chyba za wysoka wycena. ja z ledwoscia robie V2 i to bardzo rzadko sie uda. ala moze sie myle?

Posted by: sal ()
Date: July 22, 2005 11:21AM

z nowosci bulderowych na poludniowych plytach Madeja:
- Glupie, co? (SD, rozgrzewkowy banal)
- Air Polonia (lotny bulderek, ale jak to z tanimi liniami bywa, bez rewelacji :)
- Astro Boy (subiektywnym zdaniem estetyczny bulderek)
- Baz Woa (ulubiona kategoria wyzej podpisanego - rajbung)
wsie buldery znajduja sie w odleglosci kilku metrow od siebie, w pewnym bardzo uroczym zaglebieniu

i klopoty na Kalafiorze (przynajmniej tak mi sie wydaje, ze ta skala tak sie nazywa)
juz istniejace przystawki:
- Poczatek Dnia (trawers)
- Rycho
- Pojawiam sie i znikam
- Druciaka?

nowosci:
- Borowkowy Szlak (start dupny i na pik przez podklejona [?] dziupelke)
- Zorba (dupny start, przejscie trawersem w prawo. z lapkami ponad przewieszeczka, koniec z lapkami dzierzacymi prawa krawedz przewieszeczki + mozliwosc wyprowadzenia na pik + bedzie high-ball :)

Date: July 26, 2005 12:22AM

Mam pytanko co do baldu Luizjana. jak tam odnóża stawiane? ja probowalem bez haczenia pięty bo nie moglem dostatecznie zawisnąć na oblakach. Bardzo mnie sie ten bald podoba, następnym razem moze padnie. kwintesencja piasowcowego spindrania...

Sal, jak zobaczyłem wyrzezany stopień na Świetliku na rowerze (to chyba tak ten projekt sie zwał?) to mało ataku serca nie dostałem. Kurde, ale ludzie mają dobre drucianki, psia ich mać. jest jednak ratunek - chyba jest mozliwość zrobienia go bez tej dziury(i bez drugiej - tak są 2, a właściwie to 3!!!- ludzie, czy na rajbungach muszą być od razu schody?!). choć dzis warunki nie rozpieszczały, do topu było już blisko...choć tu właśnie tkwi problem-blisko, ale nie wystarczająco blisko, hihi. cóż, zwalam wszystko bezczelnie na warunki-MOKRO BYŁO ;)

Odwiedziłem ostatnio malutki rejon piaskowcowy w okolicy Kielc-Brody Iłżeckie. Mocne tam baldy mają, highballe łatwe i trudne, okapy, jakich na prządkach nie uświadczysz-dachy wręcz poziome!a i drożyny można robić bo dobrzy ludzie postarali sie o ringi na pikach, chwała im. działają tam różne ekipy, pikne projekty powstają-w plecach mi do dziś łupie :) topo, jakie jest na scyzorze jest 'z lekka' nieaktualne. naliczyć można z 25 problemów, może i więcej.Lokalsi wspominali coś o 8a Fb - wstępna wycena jednego z projektów...ciekawy jest i ładny. Po drodze można wstąpić, nie zaszkodzi.

pozdrawiam

Posted by: Lion bez loga ()
Date: July 28, 2005 04:32PM

wilku, wilku , a jak tam było u franoli, dawid juz chwalił siebie i bodzia;),a pod Twoim szponem co padło:)??

ps.o przewodniku pamietam , tylko czy dalej jestes zaintereowany??...

Date: July 29, 2005 06:56PM

Hej Lionie,

W tarnie fajnie, pogode mieliśmy, spindralim sie nieco a nieco nie i ogólnie było naprawdę wypaśnie. A co padło? max 7c i 7b. Bez wiekszych rewelacji, bogdan za to szpon straszliwy pokazał. Trzeba jeszcze dojebać na drągu, hihi ;)

A przewodnik jak najbardziej aktualny. jak możesz to mi podeślij tą część z samym rezerwatem. dzieki serdeczne za pamiec.

Dziś i wczoraj siedzieliśmy w kamiencu. dawid rozprawia sie powoli z magicznymi 6.2+, a ja koncertowo spaliłem OS na kuratorium czy granatem - tym za 6.3, no cóż, zawsze zwalić moge na to że było +30 w cieniu, hehe. ale oczywiscie spadlem po pokonaniu trudności, wiec chyba nie o temperature chodziło :) (spadłem-ładnie powiedziane-zastabilizowałem sie w no-handzie za pomocą pobliskiego ringa :) )

pozdrawiam

Pages: 1234567891011...LastNext
Current Page: 1 of 14

Sorry, only registered users may post in this forum.
This forum powered by Phorum.