Podkarpackie forum wspinaczkowe :  Forum
Pages: PreviousFirst...4567891011121314Next
Current Page: 13 of 14
Re: Nowe drogi i buldery na Podkarpaciu
Posted by: Wilk ()
Date: May 06, 2008 05:33PM

Ja tam zakleiłem kute dziury na Lichenobioindykacji - dało się bez, więc po co ma być po kutym?

Brak podkuwania to dobry trend. Zaklejanie podkutych może rodzić dyskusję, którą lepiej przenieść na nowy wątek, nie tutaj, bo pewnie będzie się rozwijał...

Options: ReplyQuote
Posted by: wujek ()
Date: May 16, 2008 09:39PM

Najdalej oddalony od Rzeszowa rejon podkarpacki, czyli Dolina Brzoskiwnki żyje:
dziś zrobiłem 3 nowe linie na skale Lisie Jamy - czyli pierwszej skale w dolince. Pierwsza z lewej to oczywiście Lis Witalis między VI.1+ a VI.2+ (4R+ST).
Po prawej startuje Lisek Chytrusek VI.1 lub VI.1+ (4R+ST) - nazwa taka, bo na górze przyoszczędziłem ringa i jest powietrznie ;-)
No i prostowanie Chytruska czyli Chodzi Lisek Koło Drogi między VI.3 a VI.4 (4R+ST) - sprzężny start, a potem łatwo i bardzo ładnie.
Pozdrawiam
jt

Date: May 26, 2008 11:59AM

Jeszcze jedna - i niestety nie ostatnie nowość w Brzo z soboty. Na Lisich Jamach na prawo od Chodzi Liska...
powstał 3 wpinkowy mega szrocik po piciokach o nazwie Co Z Tą Polską? (3R+ST).
Z wyceną oczywiście jest największy problem, ale od drugiej wpinki sekwencja 7 ruchów ma nie mniej niż VI.4+, a kruksem jest start - bańka do dziurki, której nie ma. Dlatego zaproponowałem VI.5 i może tak zostanie, do pierwszej przeceny ;-)))

pozdro

Posted by: Sury ()
Date: May 26, 2008 12:14PM

Na Kamieniu Leskim powstały w ostatni weekend 4 nowe drozki.
Wiecej szczegółów poźniej, jak wena wróci i ... uda sie ustalić jakieś nazwy :)

Idzie nowe ... więc wszystkie drogi mają ringi z atestowanych raumerów (przedluzane do 15-18 cm).

Posted by: Bedro ()
Date: May 26, 2008 03:28PM

16 mają te krótsze dłuższe mają 20 cm

Date: May 26, 2008 04:31PM

Chyba sam wiesz dobrze. W końcu jesteś atestowanym ekiperem :)... Musiało być coś o tym na kursie :)

Posted by: turbo ()
Date: May 26, 2008 09:38PM

Sury, to jeszcze jakiś opis albo schemacik. No i cyfra! To jest kluczowe ;)

Posted by: greg ()
Date: May 26, 2008 10:05PM

naturalne czy kute? :)

Date: May 27, 2008 09:28AM

I tak i nie. Szczotka druciana może zdziałać cuda :)

Date: May 27, 2008 04:43PM

Szczotka mówisz... ;)

Date: May 27, 2008 05:38PM

Drut w szczotce musi być gruby. To podstawa.

Date: May 27, 2008 07:19PM

Myślałem że wchodzimy raczej w trend odwrotny niż kucie... Zwłaszcza na Leskim

Date: May 28, 2008 09:49AM

Spoko. Trend moze sie utrzyma. Co prawda oznacza to brak generalnie nowych drog na leskim lub oszukiwanie przez samych siebie autorów, ze ich drogi sa naturalne, ale co tam ...

Z 4 dróg tylko jedna doczekała sie przeczyszczenia. Reszta to i tak zaszłosc z poprzednich lat i nie zawsze tych samych rąk.

Date: May 29, 2008 12:53PM

No dobra - ale miały być nazwy i cyfry, czyli wszystko, bez czego to nie ma sensu ;-)

Date: May 30, 2008 10:41AM

Kamień Leski. Ściana z Archiwum
1. Tańczący z Wilkami ? VI.4/4+(5R+RZ). Dochodzimy w prawo do ringów zjazdowych ringów z Wilczego Szańca.

Kamień Leski. Przewieszony Mur.
2. Wola Ludu VI.4? (4R+RZ). Diretissima Przebudzenia łączy się z nią w ostatniej trudnej sekwencji.

Kamień Leski. Główna ściana - strona północna.
3. Podchwytliwe Chwile VI.2+ (4R+RZ) Na prawo od Lichenoindykacji omijając na prawo przez podchwyty szerokim łukiem jej wszystkie trudności. Uwaga na końcowy podchwyt w trudnościach. Może się urwać. Nie jest jednak konieczny do przejścia pasażu.
4. Nimfomanki VI.2+/3 (4R+RZ) Start Podchwytliwymi Chwilami i przejście w klamach nachwytowych do drogi Męskie Seksu Postrzeganie, przy której ringach zjazdowych kończymy.

Date: May 30, 2008 02:40PM

Dzięki za info - co do Tańczącego Z Wilkami - jak rozumiem znak zapytania odnosi się do niepewności do do nazwy drogi. I tu moja sugesti - w Podlesicach jest już droga Taniec Z Wilkami, więc może jednak inna nazwa? Moja propozycja: Two Socks
;-))))

Date: May 30, 2008 10:03PM

E, mnie sie nazwa podoba :) nie ma obawy, nikt nie pomyli tych drog, przeciez to wapno i niewapno. Są jeszcze inne subtelne różnice, hehe, ale cii :)
Pozdrowki

PS. na leskim szykują się kolejne nowostki... Chyba się nam rejon robi,że na sektory trzeba będzie poważnie podzielić.

Posted by: pozzie ()
Date: June 02, 2008 10:53AM

jak już mówiłem Wujkowi a propos watpliwości co do nazwy - nazwa fajna i nie ma opcji że ktoś pomyli z podlesicka drogą która po pierwsze nazya się inaczej, po drugie z punktu widzenia Leskiego Kamienia znajduje się na Marsie. tyle w temacie. Po trzecie - zaakceptował to Wilk...

Date: June 02, 2008 12:27PM

Witajcie !

Ten pytajnik w nazwie drogi Tanczący z Wilkami pojawił się zupełnie przypadkowo. Nazwa ma swoje uzasadnienie nie tylko w kontekście filmu z Kevinem Costnerem.

Date: June 02, 2008 01:06PM

żeby była jasność - film należy do pierwszej 5 mojego rankingu kina wszechczasów, więc nic do tego nie mam.
Przedwczoraj w Brzo był bardzo podkarpacki dzień - wyczesalismy całą Skałę Artystów gdzie powstało 5 nowych linii:
Od Lewej: 7 Barw I 8 Nut VI.3+/4 (3R+ST) wspólnego autorstwa mojego i strasznego Wampiera; Jelenie Na Rykowisku VI.2 (3R+ST) - syf, nikt nie chciał tej drogi, więc chyba moja; Muzeum Fałszywych Kopii VI.1+ (4R+ST) - miała być łatwa rozgrzewkowa, wyszła całkiem fajna; Hieronim Bosch VI.2+ (4R+ST) - przepiękna płyta - autor straszny Pozzie - udała mu się, najładniejsza droga na skale.
No i na koniec Krótka Forma (3R+ST) - gniociarstwo, bardzo trudny podcięty start i jeszcze 5 spręznych skrurczów - czyli najkrótsze VI.5 na świecie.
pozdr

Date: June 16, 2008 08:22AM

Hard Rock Cafe.
Gdzie to?

Date: June 16, 2008 09:14AM

A gdzieś to wyczytał ? :)

Date: June 16, 2008 09:16AM

A spoko. Widzę, żeś stały czytelnik 8a.nu :)

Zapewne chodzi o drogę w korytarzu między Kursowymi.

Date: June 16, 2008 01:09PM

Czasem zajrzę. :)

To został tam już tylko jeden projekcik.

Date: June 16, 2008 01:39PM

Ta droga to wciąż projekt ... niestety

Date: June 16, 2008 01:52PM

To może coś podkuć! ;)

Nie żebym zachęcał. :)

Date: June 16, 2008 02:16PM

Z innej beczki. Krótka "inspekcja" wczoraj na Strzelnicy ujawniła niezwykle spory "obryw" nad drogą Zacięty Joe :). Skala "obrywu" dość rzadko spotykana jak na Prządki. Trzeba sobie powiedzieć, ze to musiały być naprawdę spore siły natury ;-)

Ciekawostką jest, że obryw ten ... prawie metrowej powierzchni skały w zaden sposób nie jest zauważalny przed skałami :). Oberwane skały niczym w rejonie trojkata bermudzkiego ... gdzieś zniknęły :)

Poniżej foto dla ciekawskich .

PS. Na zdjęciu niewyraznie widać jakby zaznaczone kropki pod wpinki. Ktoś chyba postanowil wykorzystać zaistniałą sytuację

Date: June 16, 2008 02:17PM

Sorry za jakość foty. Fota z komóry

Posted by: pozzie ()
Date: June 16, 2008 03:33PM

przesadziliście. czy linie pomiędzy Hard Rock Cafe i Truskawkowym Filarem też czeka taki obryw?

Date: June 16, 2008 05:43PM

No to chyba nie do nas ?

Sam jestem w szoku po tym co zobaczyłem, gdyż jest to działanie niemal na skalę przemysłową ... i to w Prządkach. ale nie wiem, moze sie nie przyjrzałem i tam było tak krucho...

Z pewnością znajdę zdjęcia z przed "obrywu" i będzie widać.

Co do tamtej linii na Kursowej to się nie wypowiem, gdyż nie to nie mój projekt(?)/możliwość. Wątpię jednak w opcję, aż takich obrywów.

Pages: PreviousFirst...4567891011121314Next
Current Page: 13 of 14

Sorry, only registered users may post in this forum.
This forum powered by Phorum.