Podkarpackie forum wspinaczkowe :  Forum
Akcja - "Bezpieczny Podkarpacki Ring"
Posted by: Sury ()
Date: July 03, 2007 05:59PM

Poniżej opis akcji, którą chcemy rozpropagować w środowisku. Wątek ten został "przyklejony" tak aby Ci, którzy mają ewentualnie jakieś wątpliwości mogli zapytać.

Co to za akcja ?

Z inicjatywy grupy osób związanej z Rzeszowskim Klubem Wysokogórskim powstał pomysł wymiany asekuracji (ringów i stanowisk) w największych ogródkach wspinaczkowych Podkarpacia. Chcemy w ten sposób wyeliminować z naszych skał stare, niekiedy niebezpieczne punkty asekuracyjne i zastąpić je nowymi, atestowanymi ringami umieszczanymi w skale według obowiązujących obecnie norm i zasad. Akcja będzie możliwa dzięki wsparciu finansowemu Rzeszowskiego Klubu Wysokogórskiego. Wierzymy i sądzimy, że do akcji powinno dołączyć się całe środowisko Podkarpackie, niezależnie od orientacji politycznej :) i przynależności klubowej.

Jak pomóc
Aby wesprzeć akcję wystarczy wpłacić pieniądze, za które zakupimy ringi i/lub klej do osadzenia ringów. Podstawowym założeniem jest, że osadzamy ringi z stali nierdzewnej Raumer osadzane na kleju Hilti HY-150

Gdzie i ile wpłacić ?

Pieniądze można przekazywać za pośrednictwem niżej wymienionych osób:

Maciej Bedrejczuk
Dominik Hajduk
Karol Kadyjewski
Leszek Bedrejczuk

Całość kasy jest przekazywana do Leszek Bedrejczuka, który odnotowuje ten fakt na tej stronie internetowej oraz odnotuje aktualne wykorzystanie tej kwoty (kwoty z składek). Przyjmujemy, że każda osoba z środowiska dołoży się do kosztów jednego ringa, która wynosi orientacyjnie około 20 zł. Część pieniędzy pójdzie tez być może na klej.

Większość wymienionych osób można spotkać na ściance wspinaczkowej Politechniki Rzeszowskiej lub ściance u Saletynów.

Uwaga:

Kasa z składek nie jest przeznaczona na obijanie nowych dróg. Koszty obijania nowych dróg muszą niestety ponieść ich autorzy. Przy okazji warto wspomnieć, że wypadałoby to tez robić wg stosownych standardów.

Pozdrawiam
Sury

Edited 1 time(s). Last edit at 07/03/2007 06:00PM by Sury.

Options: ReplyQuote
Re: Akcja - "Bezpieczny Podkarpacki Ring"
Posted by: greg ()
Date: July 05, 2007 12:01PM

Ringi z stali nierdzewnej Raumer osadzane na kleju Hilti HY-150:

Czyli takie jak się pojawiły na Trzech liniach (projekty???) na Kursowej II ?

Ładnie to się prezentuje!!!
Aż miło popatrzeć!

Przy najbliższej okazji chętnie dorzucę się.

Można by wrzucić fotkę na zachęte.(z Kursowej II

Pozdrawiam
Greg

Date: July 05, 2007 01:54PM

greg Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Ringi z stali nierdzewnej Raumer osadzane na kleju
> Hilti HY-150:
>
> Czyli takie jak się pojawiły na Trzech liniach
> (projekty???) na Kursowej II ?
Tak dokładnie. Jedna z linii została juz poprowadzona, czeka jeszcze na współautora.

Jest też dobity Ring na wprost od Cyckogniota umozliwia on poprowadzenie drogi o roboczej nazwie Bądz Czujny Jak Pies Podwojny (lub samo Czujny Jak Pies Podwójny) o wycenie 6.2 (start jak bodajze Teodor czy Pankracy jakis, przechodzimy na sciane od Jose Vargas\a i tam trawersujemy do wyjscia Vargasem w lewo)

> Ładnie to się prezentuje!!!
> Aż miło popatrzeć!
>
> Przy najbliższej okazji chętnie dorzucę się.
Jak by co w skalach. Pewnie bedziemy niedlugo na Kamiencu.

> Można by wrzucić fotkę na zachęte.(z Kursowej II
Cos sie wymysli.

Pozdrawiam
Sury

Posted by: bartek ()
Date: July 07, 2007 01:12PM

myślę że jakiś nr konta pomógłby wpłacić osobom które nie są na miejscu:)
pozdro

Date: July 09, 2007 11:42AM

Proponuję do tego celu wykorzystać konto RKW:

Dane poniżej:

Rzeszowski Klub Wysokogórski
35-201 Rzeszów, ul. Kochanowskiego 29

* tytuł wpłaty "Bezpieczny Podkarpacki Ring"

* konto bankowe: PEKAO S.A. I/O Rzeszów,
rachunek nr: 09 1240 1792 1111 0000 1974 1808

Generalnie chcieliśmy uniknąć przelewania pieniędzy na konto klubowe ale jeśli tak, to:

1. W tytule przelewu należy podać na jaki cel jest przelew czyli: "Bezpieczny Podkarpacki Ring"
2. Nazwisko i imię osoby przelewającej
3. Po dokonaniu przelewu prosiłbym o informację do mnie np. sury@onet.pl, ze taki fakt miał miejsce. Poproszę wtedy naszego skarbnika o potwierdzenie. Mając stosowne potwierdzenie wpiszę daną osobę na listę.

Pozdrawiam
Sury

Date: July 11, 2007 10:41AM

Informacja z ostatniej chwili. Cennik raumera wyskoczyl radykalnie w góre.
Co mozna sprawdzić na stronach:

[www.climbing-shop.com]#

i

[www.climbing-shop.com]

Dlatego prosba o mozliwie hojne datki, nie zawsze ograniczające sie tylko do załozonych 20 zł.

Nie sugerowalbym sie wplatami osób i tak obijających skalki, gdyż 20 zł na renowacje dróg np. z mojej strony to tylko cześć wkładu. W obijanie nowych dróg włożyliśmy już ładnych parę baniek, wiec nie zaszkodzi jesli reszta z Was dolozy sie hojniej :) do reobicia starych, juz bezpańskich dróg.

Myśle też, ze warto sie pospieszyć, bo wygląda na to, ze stal drozeje ... :(

Pozdrawiam
Sury

Date: July 16, 2007 12:46PM

Witajcie !

Proszę osoby, które przesłały do mnie maila z informacją o przelewie o sprawdzanie czy znajdują się na liście osób, które wpłaciły składkę (strona dedykowana temu tematowi). Jeśli nie ma w Waszych mailach skierowanych do mnie wprost pytań to przyjmuję to jako informację dla mnie i nie przesyłam zwrotnie odpowiedzi. Nie przesyłam też z defaulta indywidualnie podziękowań w tej sprawie na maila :). Sądzę, że wdzięczność całego środowiska ma znacznie większą wartość :)

Pozdrawiam
Sury

Sorry, only registered users may post in this forum.
This forum powered by Phorum.