Podkarpackie forum wspinaczkowe :  Forum
Pages: PreviousFirst...1112131415161718192021
Current Page: 21 of 21
Re: Nowe drogi i buldery II
Posted by: Bedro ()
Date: June 25, 2017 07:19PM

Odnośnie projektów na prawo od Rezerwacji to pierwszy jest Leszka Bedrejczuka a kolejny Jacka Trzemżalskiego

Options: ReplyQuote
Posted by: Slesz ()
Date: June 25, 2017 10:10PM

Hehe. Maciek masz rację. Tylko akurat tutaj jest trochę inaczej. Obijając maga miałem świadomość, że jest możliwość zrobienia drogi samym filarem bez wchodzenia na półkę. Co za tym idzie są to dwa oddzielne projekty idące po tych samych dobitych nowych ringach. Oczywiście mogłem nie udostępniać maga dopóki nie zrobię drugiego, Tylko po co?

O pÓłkowniku nie wiedziałem.

Co do projektów obok rezerwacji miałem cichą nadzieję, że są to może projekty wampira lub kogoś kto już czynnie nie działa. Skoro Leszka i Jacka to sprawa jest oczywista. Zapewne będą się wstawiać.

Edited 2 time(s). Last edit at 06/25/2017 11:29PM by Slesz.

Date: June 26, 2017 08:57AM

Zgadza się, że tematu by nie było gdybyś nie udostępniał Maga. Zwracam uwagę na absurdalność "mówionych projektów". Sam mam co robić więc do twojej prośby się zastosuje. Pozdr

Date: June 26, 2017 12:22PM

No i git. Moje rozumowanie było takie. Udostepniam maga co jest logiczne. Ludzie moga sie wspinać. W zamian oczekuje właśnie takiej postawy, że druga wersja jest jeszcze projektem dlatego tez zostawilem tasiemke. Dzieki temu nikt obcy sie nie porwie. A w naszym sosie powinnismy to rozumieć.

Ideologia czym szybciej oddana skałka tym lepiej.

Posted by: trz ()
Date: June 26, 2017 03:27PM

Jeśli chodzi o Kontakt (projekt na lewo od Rysy Rozrywkowej). Ma dwa wyraźne kruksy: od początku robiłem drugi po krawądkach, a nie mogłem zrobić startu. W zeszłym roku zrobiłem ten start, ale się okazało, że nie robię tego drugiego :) Jest szansa zakrzywić czasoprzestrzeń i skleić w całość :-)

Posted by: krzysiek ()
Date: June 30, 2017 01:56PM

Nowa droga na strzelnicy (ściana rozrywkowa)Lekcja Etyki VI.5+( Szczepan Podolec ,Szalacha Krzysiek) , start Zaciętym Joe i wyjście Tańczącym Magiem, nie korzystamy z półki na prawo.

Drogę Maćka Akcja Projekty proponuje raczej wycene VI.3+

Edited 1 time(s). Last edit at 06/30/2017 06:58PM by krzysiek.

Date: July 02, 2017 09:35AM

Hahaha. Chłopaki Akcja Projekty to nie moja życiòwka więc wisi mi to, może być i VI.1. Tylko, że wyceny są dla innych, więc komu chcesz zrobić na złość? Wskaż trudniejsze VI.4. Idąc tym tokiem rozumowania z okolicznych dróg. Centrala VI.2+, Zacięty Joe VI.2 Chciałbym zobaczyć wspinacza z poziomu VI.4 który sieknie ten piękny balder z liną. Powodzenia haha

Lekcja etyki - fajna nazwa dla drogi kutej i preparowanej

Jak odbijasz piłeczkę to nie wal po aucie

Date: July 02, 2017 11:02AM

Błąd nie Centrala lecz Wyjec

Date: July 02, 2017 11:59AM

Maciek nikt nikomu nie robi na złość , wycena to moja propozycja zawsze ją można zmienić. a zaproponowałem taką bo zrobiłem OS-em i jakoś bardzo się nie napiąłem, a raczej VI.4+ połogiego nie robie OS.
A co do kucia fakt podchwyt jest wykuty tylko dlatego że Mateusz urwał wcześniejszy i było nie do zrobienia

Edited 1 time(s). Last edit at 07/02/2017 12:02PM by krzysiek.

Date: July 02, 2017 12:46PM

Lubie ten wątek.
Maćku, co do akcji.... nie powinieneś użyć słowa chłopaki. Nie mam z tym nic wspólnego a domyślam się,że oprócz młodego odnosisz się chyba do mnie. Nie wstawiałem się w ten bulder z lina wiec się nie wypowiadam. Młody wsiekał od strzała, ale jego zdanie się nie liczy :). Jak ktoś się wspina na poziomie 6.7 to raczej trudno mu odróżnić 6.3 od 6.4 . To chyba propozycja i raczej nie miał zamiaru robić komukolwiek na złość bo długo sam się zastanawiał ile to może mieć.

Co do nazwy lekcja etyki to premedytacja. Odnosi się do okoliczności związanych z ostatnią dyskusją.

Akcja projekty piękny bald. Pozdro

Edited 1 time(s). Last edit at 07/02/2017 02:30PM by Slesz.

Date: July 02, 2017 06:07PM

Ja też lubię ten wątek.
Wyda się to dziwne w kontekście wcześniejszych wypowiedzi ale zgadzam się z pomysłem Akcja Projekty - trzeba było tylko to lepiej rozegrać. Zamysł bardzo dobry
Generalnie postanowiliśmy z Lechem upublicznić kilka po ich wcześniejszej weryfikacji - wszystkie z poziomu Mission Impossible.
To prawda że Młody nie liczy się w wycenianiu dróg o tej trudności zwłaszcza jeśli drogi mają charakter balderowy, występują na nich strzały i haczenia pięt co wychodzi mu świetnie. Typowy wspinacz z poziomu VI.4 ma marne szanse na jego zrobienie.
Szacun za OS - zwłaszcza za pierwszy ruch czyli strzał - nie za trudny ale mega. Trzeba mieć moc i trochę szczęścia, żeby zrobić przy tym jeszcze wyjście. Nie jest to droga na OS, trzeba mieć spory zapas
Może i nie robisz Krzyś- OS połogów o tej trudności ale na tej drodze akurat jak się wejdzie już w połóg (czyli nogi nad okap) to trudności nie przekraczają VI.1+. Wycena jest za balder startowy.

Edited 1 time(s). Last edit at 07/02/2017 06:32PM by Bedro.

Date: July 02, 2017 06:25PM

no może nie wszystkie. Projekt na Madeju to jedyny z poziomu Skrajnie Przejeba... na którym mi zależy.

Date: July 04, 2017 03:32PM

Można wprowadzić zwyczaj oddania projektu z uszanowaniem np propozycji nazwy. Jak ktoś czuje, że nie ma spręża na jakieś ruchy i może go już nie mieć to szkoda żeby inni nie mogli się "powyżywać" na tych piekielnie trudnych ruchach.

Chwała i tak pozostanie na wieki.

Posted by: fanzi ()
Date: July 07, 2017 01:06PM

Nowy boulder na Gródku:
Mahabharata - SD 7a wrysowana linia i aktualizacja wycen innych boulderów na tym głazie na 27 crags - [27crags.com]

Pozdr.

Date: July 20, 2017 07:45PM

A jak by tak wprowadzić zwyczaj oddawania ringów i kleju? Ciekawe czy popyt byłby duży. A jak by jeszcze wprowadzić opłatę za pracę przy ekipowaniu dodatek za czyszczenie, wyszukanie itd. :)
To tak prowokacyjne. Jasnym jest że chętni na cudze projekty będą zawsze, bo to nie wymaga ani kasy ani szczególnego wysiłku.
Dlaczego nikt nie przestrzega zasady że po 2 lat czasu na zrobienie projektu, można na niego śmiało wbijac? Proste. Obicie wymaga sporego nakładu pracy i kasy. Jakoś tak głupio podbijać na projekt kolegi kiedy samemu można obić sobie własną drogę no ale tu trzeba już trochę roboty.
Dopiero wydałem 700 zł prywatnej kasy na ringi (zaledwie 33 sztuki) a gdzie klej paliwo, praca? Nie ważne. Sprawia mi to radość więc wydam pieniądze i tak.
Tych co obijają jest niewielu. Tych co obijają z własnych środków jeszcze mniej. Możliwości na nowe drogi pełno. Żeby zliczyć ekiperów podkarpackich nie potrzebuje więcej jak 2 dłoni a jak liczyć tych co wydają na to własną kasę to i jedna dłoń wystarczy ze sporym zapasem palców.
Nie widzę problemu z dużą ilością projektów na Podkarpaciu. Sam mam ich 6. W tym 1 udostepniłem. 1 też czeka na udostępnienie (po zgodzie współautora). Dwa kolejne też z współautorem rozważamy udostępnić. Tylko na dwóch ostatnich mi zależy. Jedynego zrobię szybko (max VI.4+) kolejnego może nie zrobię nigdy (nie mniej jak VI.7) ale na nim też mi zależy.
Czy to dużo zajętej skały?
Możemy śmiało rozważać udostępnianie projektów z publicznej kasy (PZA, kasa klubowa) Rozwiązań widzę wiele lecz na forum ich nie wypracujemy.
Tutaj możemy zabić nudę. Pobawić się w inteligentne gatki.
Jedyne co z tego może wyniknąć to czasem zabawny i ciekawy post. Słowo rzucone na wiatr daleko nie poleci.
Pozdr
Bedro

Date: August 27, 2017 07:49PM

Nowe drogi

Secret Spot na lewo od Wszystkie Drogi...
Skarga Utraconych Ziem VI.4 8r+ST Maciej Bedrejczuk (26.08.2017)
(w górnej części z uwagi na nieodległe Wszystkie... ciałem ściśle w linii ringów lub bez schodzenia do nyży z prawej strony)

Secret Spot Madej ściana południowa
Ogród Rozkoszy Ziemskich VI.3+ 4r+ ST Leszek i Maciej Bedrejczuk (~10.08.2017)
pozdr
Bedro

Posted by: fanzi ()
Date: August 28, 2017 09:37AM

Nowe bouldery
na Prawym Zamczysku - Piach Po Śląsku [27crags.com]
na Jaskółce - Akcja Spontan [27crags.com]

Posted by: Sury ()
Date: September 20, 2017 04:27PM

Nowe drogi Secret Spot - ściana południowa:

Na lewo od Ogród Rozkoszy Ziemskich:
1. Granice Imperium 6.1+(6b) 5R+ST L.M.B. (10.09.2017)

Na prawo od Ogród Rozkoszy Ziemskich:
2. Kartagina 6.2(6c) 5R+ST L.M.B. (10.09.2017)

Wyceny w promocji rzecz jasna.

Pozdrawiam
Sury

Date: October 04, 2017 11:02AM

Nowy boulder na Kursowej 3, Kula w Głowie SD 7c/c+ .Start SD w przewieszeniu na prawo od Bazyliszka , wejście w krawądkę w daszku , następnie trawers w lewo do Trikowy Ekspres i nim wyjście

Posted by: Wita ()
Date: October 18, 2017 06:03PM

Nowe drogi i buldery Secret Spot

Skała Nad Studnią
W Kamiennym Kręgu VI.3+, południowa ściana, charakterystyczną rysą wewnątrz Studni, asekurowałem się z 2 węzłów, niestety zakładanych ze zjadu( górny węzeł siada w miejscu do którego dostawałem po trudnościach a że jest czujnie to nie miałem odwagi osadzać go na prowadzeniu)

Herszt
Piątek Trzynastego 7A HE, południową ścianką niższego wierzchołka na prawo od zacięcia, w przewodniku J. Czyża pod nr 15

Dokładny przebieg na filmiku [www.youtube.com]

Kamieniec
Krowia Turnia, południowa ściana
Magic Monday SD 7B (wersja ze stania 7A+) bald między Bulem Kacyrka a Ostrą Profuzją, przez zanikającą ryskę i miseczkę, trikowy

Kursowa 3
Kto Popieści Ten Zmieści 7A+ HE, start jak Kto Pierwszy Ten Lepszy i zamiast w lewo po kancie to w prawo do sypiącej się dwójki i wyjscie na wprost

Posted by: Wita ()
Date: October 21, 2017 02:10PM

Nowa droga Secret Spot
Herszt
Pajęczyna Utkana z Ciemności VI.2+, północną ścianą zachodniego wierzchołka, prawym skrajem, przez dziuplę, na lewo od filara. Na dole start garbem albo załupą (mocno zasyfiona). Asekuracja z jednego starego ringa, zjazd z bloku. Projekt nr 28 w przewodniku J.Czyża.

Pages: PreviousFirst...1112131415161718192021
Current Page: 21 of 21

Sorry, only registered users may post in this forum.
This forum powered by Phorum.