Podkarpackie forum wspinaczkowe :  Forum
Uraz troczka
Posted by: SzpaQ ()
Date: May 07, 2014 04:50PM

Siema,

Macie jakieś swoje osobiste doświadczenia odnośnie urazu troczka??
Próbował ktoś z was to diagnozować u lekarza??
Ile czasu wam zajęło leczenie??

pozdro
szpak

Options: ReplyQuote
Re: Uraz troczka
Posted by: turbo ()
Date: May 07, 2014 09:02PM

Czołem,

Zerwałeś (charakterystyczny głośny trzask)? Naderwałeś ("tylko" boli)? Diagnoza to chyba jedynie po USG. USG robiłem na podwisłoczu chyba Asklepios. Najbliżsi spece od wspinaczkowych rąk to pod Krakowem. Namiarów trzeba szukać na forum wspinanie.pl. Zerwane więzadło leczy się operacyjnie, aczkolwiek wszyscy znani mi wspinacze z pourywanymi plastrują i się wspinają. Oczywiście po zaleczeniu!

Możesz dopytać także Karola, przerabiał zerwane więzadło obrączkowe (troczek). Namiary na stronie kontakt ściany PRz [sciana.prz.rzeszow.pl]

W razie czego mam jakieś materiały na temat wspinaczkowych kontuzji i samego leczenia. Jeśli jesteś zainteresowany odezwij się mailem (namiary na tej samej stronie lub w profilu). A już teraz lód, lód, lód!

Zdrowia
Dominik

Edited 1 time(s). Last edit at 05/07/2014 09:03PM by turbo.

Posted by: Slesz ()
Date: May 14, 2014 11:41AM

1. Odstawić wspinanie.
2. USG - choć jeżeli po prostu boli to nawet nie jest potrzebne
3. Zabiegi - ultradzwięki, magnetronik, laser, x10 jak najszybciej. Po dwóch tygdoniach od tych zabiegów wróciłem do wspinania. Miałem naderwany troczek zdiagnozowany na USG.

Dodatkowo codziennie fastum, traumon, lub ketonal. oraz lód. Byłem wykluczony na trzy miesiące. Najpierw próbowałem sam podleczyć. Maściami i lodem. PO dwóch miesiącach zdecydowałem sie na Usg i zabiegi. Dopiero po zabiegach (tak jak pisałem) przeszło na tyle, że dało się wspinać.

Edited 1 time(s). Last edit at 05/14/2014 11:46AM by Slesz.

Posted by: turbo ()
Date: May 14, 2014 01:14PM

Slesz Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Byłem wykluczony na trzy miesiące.
> Najpierw próbowałem sam podleczyć. Maściami i
> lodem. PO dwóch miesiącach zdecydowałem sie na
> Usg i zabiegi. Dopiero po zabiegach (tak jak
> pisałem) przeszło na tyle, że dało się
> wspinać.

Naderwałes na treningu czy w skałach?
Pozdrawiam

Posted by: SzpaQ ()
Date: May 14, 2014 09:55PM

dzieki za info

Ja się lecze od 4 tygodni- jedną serie zabiegów juz wybrałem plus masci i takie tam, ale niestety jak narazie wielkiej poprawy nie ma. Ale od poniedzialku znowu zaczynam sie rehabilitować...

Sorry, only registered users may post in this forum.
This forum powered by Phorum.